Догляд за людиною з переломом шийки стегна

Догляд за людиною з переломом шийки стегна

Реабілітація після перелому шийки стегна – досить складний та довготривалий процес, який іноді може займати до 6 місяців. На цей час людина втрачає здатність пересуватися, через що потребує постійного догляду та лікування. Крім того, така травма нерідко має неприємні ускладнення, пов’язані з тривалим нерухомим способом життя. І для того, щоб уникнути всього цього, на період відновлення варто звернутися за професійною допомогою.

Основи правильного догляду за хворими після перелому шийки стегна

Найбільш поширені ускладнення такої травми – венозний застій, утворення тромбів, застійна пневмонія. Також через тривале лежання можуть утворюватися пролежні. Згодом наступає часткова атрофія м’язів. І щоб мінімізувати ці важкі наслідки, для людей похилого віку, що отримали таку травму, ми передбачили спеціальне лікування та догляд:

  • профілактика пролежнів (варто знати, що у разі лікування перелому шийки стегна категорично заборонено використовувати противопролижневі матраци). Тож щоб уникнути цього неприємного явища, положення хворого обов’язково змінюють кожні 2 години. Але роблять це особливим способом, за допомогою мікрорухів;
  • профілактика запалення легень також надзвичайно важлива. Існують спеціальні вправи, що допомагають знизити ризик утворення застійної пневмонії, які пацієнти нашого центру виконують під керівництвом медперсоналу;
  • ще один важливий аспект у догляді за такими хворими – зняття болю. Даний перелом супроводжується надзвичайно болісними відчуттями, і такий біль можуть полегшити лише спеціальні знеболювальні препарати;
  • особливу увагу приділяють і підтримці роботи шлунку та кишківника. Через довготривалий нерухомий спосіб життя, часто порушуються основні функції організму, що лише додає неприємних відчуттів. Тому ми уважно слідкуємо за тим, що їсть кожен наш пацієнт.

Після того, як перелом почне зростатися, лікар призначує вправи для хворої ноги. Це допомагає не втратити її функції та швидше відновитися. Спочатку мова йде лише рухи пальцями ноги, потім м’які натиски стопою на руку лікаря. Згодом потрібно буде розробляти ногу, згинаючи її в коліні.

Після того, як проходить гостра біль, за умови відсутності ускладнень, пацієнта поступово починають саджати в ліжко, а з часом він починає знову вчитися ходити. Спочатку за допомогою спеціального приладдя, а згодом і самостійно.

Остались вопросы?

Заполните форму обратной связи, и мы свяжемся с вами в ближайшее время.

    Ваше Ім’я (Обов’язково)*

    Ваш Е-MAIL (Обов’язково)*

    Тема

    Повідомлення