Реабілітація після інсульту

Відновлення після інсульту

Догляд після інсульту

Інсульт – складне захворювання неврологічного характеру, що може мати надзвичайно складні та неприємні наслідки. І в основній групі ризику цієї хвороби якраз люди похилого віку. Вони частіше за інших страждають сердцево-судинними захворюваннями та інсультами. А питання професійної реабілітації стоїть для них особливо гостро.

Що необхідно для лікування та реабілітації після інсульту

Шкода, але дуже часто перенесений інсульт призводить до того, що людина повністю або частково втрачає здатність самостійно рухатись або пересуватися. Тому для реабілітації таких пацієнтів надзвичайно важливо рухатися одночасно в декількох напрямках:

 • класична профілактика утворення пролежнів;
 • постійна підтримка гігієни тіла, контроль чистоти білизни;
 • профілактичні дії щодо утворення в організмі пацієнта тромбів;
 • профілактика пневмонії.

Також після перенесеного інсульту необхідна спеціальна дієта, яка заснована на вживанні таких продуктів, як каші, вареного або запеченого м’яса, овочів та фруктів, якісних молочних продуктів. Забороняються будь-які смажені, гострі чи копчені страви. Також не рекомендується вживати сипучі продукти.

Важливо знати! Досить часто одним із наслідків інсульту стає порушення функції ковтання. Тому наш персонал уважно слідкує за тим, як пацієнти вживають їжу аби в разі необхідності прийти на допомогу та попередити задуху. А у важких випадках у період реабілітації пацієнта годує медперсонал.

Заздалегідь важко сказати, чи зможе людина, що перенесла інсульт, повністю відновити усі функції. Але наші лікарі роблять усе, аби допомогти кожному пацієнту одужати. Наприклад, відновлення функції мовлення зазвичай починається зі звичайних бесід. Згодом, коли пацієнт вже починає реагувати на слова, можна переходити до використання спеціальних методик.

На сьогоднішній день існує досить багато спеціалізованих технік, що допомагають знову навчити людину пересуватися, говорити або хоча б пояснювати, що їй необхідно. Тож шанси відновити досить багато важливих функцій насправді великі. Головне, аби лікуванням та реабілітацією займалися професійні лікарі. А на час лікування пацієнт отримав якісний догляд, що знизить ризик появи додаткових ускладнень.

Остались вопросы?

Заполните форму обратной связи, и мы свяжемся с вами в ближайшее время.

  Ваше Ім’я (Обов’язково)*

  Ваш Е-MAIL (Обов’язково)*

  Тема

  Повідомлення